Norveç Vizesi Online Başvuru

Norveç Vizesi Online Başvuru

Norveç vizesi online başvuru Norveç Devletinin vize işlemleri için akredite firmasından randevu suretiyle yapılmaktadır. Norveç vizesi başvurunuzu şahsen veya vize acenteleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Norveç vize randevusunda parmak izi kaydı veri ibrazı şartından dolayı Norveç vize randevusuna şahsen gidilmelidir. Ancak bu durumun tek istisnası son 5 yıl içinde Norveç’ten veya bir diğer Schengen ülkesinden alınan bir vize etiketi üstünde VIS ibaresi varsa parmak izi işlemi için gelmeden vize acenteleri veya yetki yazısı verilen üçüncü şahıslar aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Norveç Vizesi Online Başvuru Hakkında

Norveç vize başvuru formu Konsolosluk web sitesinden ve ilgili sitelerde indirilebilir ve çıktısı alınarak doldurulur. El yazısı veya bilgisayar ortamında doldurulabilir ve her halükarda ıslak imzalı olmalıdır. E-posta yoluyla Konsolosluğa gönderilen bir form değildir. Seyahat amacına uygun doldurulan form başvuru dosyasına eklenmelidir. İlgili kutulardaki ıslak imzalar başvuru sahibinin kendisi tarafından atılmalıdır.

Norveç vize randevusu, Norveç Konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerinden yapılmaktadır. Başvurularda mülakat yapılmadığından eski Schengen vizesinde geçerli parmak izi bulunan kişilerin başvuruları danışman firmalar aracılığı ile de yapılabilmektedir. Bununla birlikte İstanbulda Norveç vizesi online başvuru işlemlerinden sorumlu Macaristan Konsolosluğu veya Ankara Norveç Büyükelçiliği lüzumlu gördüğü durumlarda başvuru sahibini şahsen görüşmeye Konsolosluğa çağırabilir. Vize mülakatı sadece Konsoloslukta yapılmaktadır, başvuru merkezlerinde veya vize acentelerinde başvuru sonrası vize mülakatı yapılmamaktadır. Konsolosluğun gerekli gördüğü durumda yapılan vize mülakatı başvuru evrakları teslim edildikten sonra yapılmakta olup, eksiksiz evrakla yapılan başvurularda bir zorunluluk değildir. Eksiksiz evraklarla yapılan vize başvurusunda Norveç vize randevusu evrakların teslimini ve biyometrik veri ibrazını içermektedir.

Norveç vizesi online başvuru ile randevu alma işlemi sırasında bir şifre oluşturmanız gerekecektir. Bu şifre en fazla 15 en az 8 karakterden oluşturulmalı ve Türkçe karakter içermemelidir. Randevunuz online olarak onaylandıktan sonra çıktısını almanız gerekmektedir.

Online randevu için doldurduğunuz form Schengen vize başvuru değildir. Ancak her iki formda vermiş olduğunuz bilgilerin birbiriyle tutarlı olması gerekmektedir. Bu nedenle evrak dosyanızın, nüfus cüzdanı ve pasaport bilgilerinizin güncelliğine dikkat ediniz.

Norveç Vizesi Online Başvuru S.S.S

Norveç vizesi online başvurusu nereye yapılır?

Norveç Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? Norveç vize başvurularından sorumlu diplomatik dış temsilcilikler Ankara Norveç Büyükelçiliği ve İstanbul Macaristan Konsolosluğudur. Norveç başvuruları bu temsilciliklere yapılabileceği gibi kısa süreli Schengen vize başvuruları vize başvuru merkezleri aracılığı ile de yapılabilir.

Norveç Schengen Vizesi Nedir?

Schengen vizesi Avrupa ülkelerinin kendi sınırları arasındaki dolaşımı belirlediği bir vize anlaşma kriteri sonucu oluşturulmuş bir vize türüdür. Kısa süreli ve uzun süreli vizeler Schengen vize kriterlerine göre belirlenir.

Norveç Vize Ücreti Ne Kadar?

Norveç'e kısa süreli bir seyahat yapmak isteyen kişiler 80 Euro harç ücreti öderler. Bu ücret yanında 30 Euro hizmet bedeli ve 30 Euro danışmanlık ücreti bulunmaktadır.

Norveç Büyükelçilik İnternet Sitesi

Norveç vize ücretleri güncel fiyatlar