norveç fahri konsoloslukları

Norveç Fahri Konsoloslukları

Norveç’e seyahat edecek olan bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının Schengen Norveç vizesi almaları gereklidir. Norveç vizesi başvuruları Norveç Fahri Konsoloslukları tarafından yetkilendirilen acenteler ve vize merkezleri aracılığı ile yapılmalıdır.

Norveç Fahri İstanbul Fahri Konsolosluğu

Doğrudan Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu ve diğer konsolosluklara başvuru yapılmıyor. Ankara’dan Norveç vizesi başvurusu yapıldığı zaman sonuçlar Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilir. Ancak İstanbul’dan vize başvurusu yapıldığı zaman değerlendirme Norveç Devleti tarafından yetki verilen Macaristan Konsolosluğu tarafından yapılır.

Bordo pasaport sahiplerinin Norveç Schengen vizesi almaları gerekirken, yeşil, siyah – kırmızı ve gri pasaport sahibi olanlar 180 gün süresince 90 günü aşmayan seyahatlerinde Norveç vizesinden muaf tutulurlar.

 

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

İstanbul, Kastamonu, Giresun, Çorum, Rize, Ordu, Tekirdağ, Sinop, Samsun, Zonguldak, Trabzon illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan Norveç vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütür.

Türkiye’nin en önemli turizm şehirlerinden olan İstanbul’da Türkiye ve Norveç arasındaki siyasi ve ticari ilişkilerin düzenli yürütülmesinden görevlidir. Türkiye’de yaşamını sürdüren Norveç vatandaşlarının pasaport, ölüm, doğum, evlilik, boşanma, nüfus cüzdanı, belge onayı gibi konsolosluk işlemleri Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu’nca yapılmaktadır.

Kendi görev bölgesi içerisinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul eden Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu, vize başvurularını değerlendirme yetkisine sahip değildir.

Norveç Fahri Konsolosluk iletişim

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu’nun Vize Reddi Nedenleri

Vize başvurularında istenen prosedürlere tam anlamı ile uymak gerekir. Seyahatin türüne göre alınacak vize türünün doğru seçilmesi gerekir. Çünkü her bir vize türünde farklı belgeler istenmektedir. Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu’nca talep edilen şartlar yerine getirilmez ise vize başvurusu reddedilir.

Norveç vizesi başvurularında en önemli nokta, seyahatin amacının tam olarak açıklanmasıdır. Ayrıca bu amacın belgeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Örneğin ticari vizelerde, Norveç’te bulunan firmadan gönderilen davetiye mektubu ibraz edilmelidir. Aile ziyareti vizesinde ise Norveç’te ikamet eden akrabadan davetiye mektubunun alınmış olması istenir.

Başvuru sahibinin sabıka kaydının olması ve Norveç kamu düzeni için tehlike oluşturma ihtimali de vize reddine neden olur. Vize türüne göre hazırlanan belgelerde eksiklik olması ya da belgelerin sahte olması da vizenin reddi ile sonuçlanır. Başvuru sahibinin, Norveç seyahati için verdiği süre bitiminde Norveç’ten ayrılacağını belgeler ile göstermesi gerekir. Norveç vizesi için doldurulan başvuru belgesinde verilmiş olan bütün bilgilerin belgeler ile ispatlanması gerekir. Bu istekleri karşılamayan başvurular, Norveç Konsolosluğu tarafından reddedilir.

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu ve diğer bütün Norveç Konsoloslukları, Norveç ve Türkiye’deki resmi tatil günlerinde hizmet vermezler. Bu nedenle Norveç vize ve konsolosluk işlemleri için bu sürelerin göz önüne alınması gerekir. Norveç Fahri Konsolosluğukları resmi tatil günleri şu şekildedir:

1 Ocak Yılbaşı
15 – 16 Mart Ulusal Bayram
30 Mart Kutsal Cuma
2 Nisan Paskalya
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
30 Nisan Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs İşçi Bayramı
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
21 Mayıs Pentecost
Ramazan Bayramı Arefesi
Ramazan Bayramı
Kurban Bayramı Arefesi
Kurban Bayramı
15 Temmuz Demokrasi ve Direnme Günü
30 Ağustos Zafer Bayramı
22 – 23 Ekim Dinlenme Günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
1 – 2 Kasım Dinlenme Günü
22 – 24 Aralık Noel
31 Aralık Yılbaşı

Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu

Kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde etkili bir rol oynayan Norveç Fahri Konsoloslukları, yerel basın ile de iletişim sağlamaktadır. Türkiye ve Norveç ilişkilerinin daha düzgün yürümesi için görevlendirilmiştir. Mr Mustafa Nevit Ezkan tarafından yürütülen Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu, işlemler öncesinde randevu alınmasını istemektedir.

Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Alanya, Gündoğmuş, Akseki, Gazipaşa, Manavgat, İbradi bölgelerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Norveç vizesi ile ilgili Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu’ndan destek alabilirler.

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu

İzmir ve çevresindeki illerde ikamet eden Norveç vatandaşlarının pasaport yenileme, evlilik, boşanma, doğum, ölüm, hukuki işleri, pasaport çıkarma gibi işlemlerini yerine getiren Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu, İzmir ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Norveç vizesi işlemlerinde danışmanlık hizmeti verir. Ancak Norveç Fahri Konsoloslukları ilgili birimlerinin vize onaylama veya reddetme gibi yetkisi yoktur. Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu’nun konsolosluk görevini Eniz Özsaruhan yürütmektedir.

 

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu, Aydın, İzmir ve Balıkesir illerinde ikamet eden Türk vatandaşları, Norveç vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının konsolosluk işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu

Antalya ve Muğla illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Norveç vatandaşları ve oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların konsolosluk işleri için Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu tarafından danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Norveç vizesi başvurularını onaylama ya da reddetme yetkisi bulunmayan Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu yalnızca yardımcı olmaktadır.

Norveç ve Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin yürütülmesinde görevlendirilen Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu, Norveç vatandaşlarının her türlü konsolosluk işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

 

Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu

Adana, Mersin, Hatay ve İskenderun illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemleri konusunda danışmanlık hizmeti veren Norveç Fahri Konsoloslukları, Türkiye’de oturum izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarının da işlemleri konusunda yardımcı olur. Ayrıca yine bu bölgelerde ikamet eden Norveç vatandaşlarının konsolosluk işlemleri de Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu’nca yerine getirilir.

Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

Norveç vizesi başvurularının reddine ya da kabul edilmesine karar verme yetkisi bulunmayan Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve ikamet izni olan üçünü ülke vatandaşlarına danışmanlık hizmeti verir. Bununla beraber Norveç vatandaşlarının nüfus cüzdanı, noter işlemleri, pasaport çıkarma ve yenileme, doğum, ölüm, evlenme, boşanma gibi her türlü işlemlerinde yardımcı olmaktadır.

Norveç Fahri Konsoloslukları S.S.S

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Norveç İstanbul Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Görev Bölgesi

İstanbul, Çorum, Giresun, Kastamonu, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Zonguldak

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Bilezik Sokak, No:4, 34427, Fındıklı / İSTANBUL
Telefon: (212) 249 97 53
Faks: (212) 249 44 34
E-mail: [email protected] – [email protected][email protected]

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Norveç İzmir Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Görev Bölgesi

İzmir, Aydın, Balıkesir

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: 1378. Sokak No:4/1 K:2 – 201 Kordon İşhanı Alsancak 35210 İZMİR
Telefon: (0232) 421 92 80
Faks: (0232) 422 05 90
E-mail: [email protected]

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Norveç Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Görev Bölgesi

Antalya, Muğla

Adres ve İletişim Bilgileri

Adres: Altınova Sinan Mah. Serik Cad. No:331 Antalya
Telefon: (0242) 340 40 50
Faks: (0242) 259 12 37
E-mail: [email protected]

Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Norveç Alanya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Konaklı Kasabası, Alanya
Telefon: 0 242 565 03 30
Faks: 0 242 565 03 31
E mail adresi: [email protected]
Çalışma Saatleri: 10.00 – 15.00

Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri Nedir?

Norveç İskenderun Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Atatürk Bulvarı, Ünsal Han, Kat 1, Antakya
Telefon: 0 326 613 45 67
Faks: 0 326 614 02 34
E mail adresi: [email protected]
Norveç İskenderun Fahri Konsolosu: Emil Boutros

Norveç Ankara Büyükelçiliği web sitesi

Norveç vizesi hakkında bilgi alınız.